Sitodruk


Sitodruk polega na druku grafiki za pomocą specjalnego sita. Grafika powstaje poprzez przejście farby przez niezakryte oczka na sicie. Na sicie naświetlona jest treść. Poprzez nałożoną na sicie farbę oraz ruch rakla, odbija się kopia. W grafice stosujemy różne siatki od 100 do 150 włókien na centymetr. Do druku można używać różne kolory farb.
Posiadamy nowy półautomat sitodrukowy. Maksymalny wymiar druku to 70 x 50 cm.

 

Sitodrukiem możemy drukować na:

 • aluminium,
 • tworzywach sztucznych,
 • papierze,
 • szkle,
 • kartonie,
 • gadżetach,
 • i innych materiałach.

Sitodruk charakteryzuje się:

 • dokładnością wykonania,
 • niską ceną,
 • małą odpornością na czynniki chemiczne.

Wybrane realizacje:

Sitodruk: wyjątkowo trwała i efektowna metoda

Główną zaletą sitodruku jest duża trwałość tworzonego druku. Najważniejsze w tej metodzie jest sito, umożliwiające stworzenie wzoru oraz przeniesienie go na materiał do zadrukowania. Średnica oczek w siatce nie jest zbyt duża, dzięki temu nanoszenie farby jest dokładne i wykonane z precyzją. Drukarnia wykorzystuje sitodruk jako jedną z najpopularniejszych metod nadruku, jest ona często stosowana na płaskich powierzchniach.

Drukarnia - sitodruk, na czym polega?

Sitodruk to technika składająca się z wielu etapów, najważniejszym z nich jest przygotowanie sit i naświetlenie wzoru. Nasz automat sitodrukowy może wykonać maksymalny druk o wymiarach 50 x 70 cm. Wydruk jest wykonywany przez przetłaczanie farby na podłoże przy użyciu wcześniej przygotowanego szablonu, czyli sita. Sam proces sitodruku w Poznaniu polega na przetłaczaniu farby poprzez wcześniej przygotowaną matrycę. Druk sitodruk niezależnie od użytej farby i wzoru zawsze wygląda tak samo i jest wyjątkowo trwały. Przy ciemnych podłożach trzeba nałożyć więcej niż jedną warstwę farby, dlatego może być droższy. Sitodruk, jako metoda wydruku dale wiele możliwości, pozwala na drukowanie przejść tonalnych i bardzo małych szczegółów bez utraty czytelności.

Sitodruk - gdzie jest stosowany?

Sitodruk jest chętnie wykorzystywaną metodą w wielu branżach, z powodu niskich kosztów i dużej efektywności. Nasza drukarnia wykorzystuje sitodruk między innymi do znakowania tabliczek znamionowych wykonanych z aluminium, może być on również nanoszony na tworzywa sztuczne, papier, szkło i różnego rodzaju gadżety. Sitodruk może być zastosowany na obudowach, panelach sterowania i innych elementach pomieszczeń produkcyjnych. Realizacje wykonane na metalu przez naszą firmę są estetyczne i bardzo trwałe. Mimo że drukarnia stosuje sitodruk do tworzenia nadruków na powierzchniach płaskich, to może być on również stosowany na uformowanych przedmiotach, np. kubkach i butelkach. Cennik sitodruku wygląda niezwykle atrakcyjnie, zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy.

Sitodruk — powszechna technika druku o wielu zaletach

Nie da się ukryć, że sitodruk należy do jednych z najchętniej używanych metod druku, szczególnie biorąc pod uwagę to, że nadaje się do stosowania na wielu powierzchniach. Jego cechą charakterystyczną jest stosunkowo prosta technologia. Sitodruk wymaga bowiem tylko wykonania matrycy, na którą nanosi się wzór. Gotowe sito pozwala bardzo łatwo odbijać nadruk na różnych powierzchniach, gwarantując niezwykłą precyzję oraz wysoką jakość i trwałość.

Kiedy przydaje się sitodruk?

Z uwagi na łatwą technologię bywa wykorzystywany w wielu branżach, służąc zarówno w procesie produkcji odzieży, opakowań, artykułów reklamowych, jak i tabliczek znamionowych. Prosta technika, jaką jest sitodruk, umożliwia tworzenie oryginalnych elementów ubioru, gadżetów reklamowych, a także elementów dekoracyjnych na szeregu innych materiałów — od tkanin, przez tworzywa sztuczne, metal, drewno, a nawet szkło.

Dlaczego warto stosować tę metodę nanoszenia nadruków?

Sitodruk to technika drukarska wyróżniająca się całą gamą zalet. Przede wszystkim gwarantuje wyjątkową trwałość nadruków, które są odporne na ścieranie czy blaknięcie, bez względu na to, na jakim materiale zostały umieszczone. To prowadzi nas do kolejnego pozytywnego aspektu, jakim jest możliwość stosowania sitodruku na wielu powierzchniach. Co ważne, pozwala on na całkowitą personalizację — zarówno w zakresie koloru farby, jak i matrycy, którą można przygotować pod dowolny wzór. Warto też zaznaczyć, że sitodruk znajduje się w gronie najbardziej ekonomicznych metod druku. Dlaczego? Wykonując jedno sito, jesteśmy w stanie nanieść konkretny nadruk wielokrotnie bez utraty jakości. Dzięki temu sitodruk umożliwia produkcję dużych nakładów przy relatywnie niskich kosztach.

Niezawodna technika druku o wszechstronnym zastosowaniu

Ze względu na swoje zalety sitodruk wykorzystuje się powszechnie do produkcji gadżetów reklamowych, takich jak, chociażby koszulki, torby, kubki czy breloki. Oprócz tego okazuje się niezastąpiony w procesie produkcji tabliczek znamionowych, opakowań, obudów, paneli sterowania, a także wielu innych elementów wykonanych z aluminium, stali, szkła, drewna czy plastiku. Postaw na niezawodną metodę druku w formie sitodruku już dziś!


 

BARTES
ul. Wołczyńska 46/48
60-167 Poznań
tel. +48 (61) 65-17-917
kom. +48  692 484 880
fax. +48 (61) 651-79-15
biuro@bartes.com.pl

GWARANCJA SZYBKIEJ WYCENY !

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości