Sitodruk


Sitodruk polega na druku grafiki za pomocą specjalnego sita. Grafika powstaje poprzez przejście farby przez niezakryte oczka na sicie. Na sicie naświetlona jest treść. Poprzez nałożoną na sicie farbę oraz ruch rakla, odbija się kopia. W grafice stosujemy różne siatki od 100 do 150 włókien na centymetr. Do druku można używać różne kolory farb.
Posiadamy nowy półautomat sitodrukowy. Maksymalny wymiar druku to 70 x 50 cm.

 

Sitodrukiem możemy drukować na:

 • aluminium,
 • tworzywach sztucznych,
 • papierze,
 • szkle,
 • kartonie,
 • gadżetach,
 • i innych materiałach.

Sitodruk charakteryzuje się:

 • dokładnością wykonania,
 • niską ceną,
 • małą odpornością na czynniki chemiczne.

Wybrane realizacje:

Sitodruk: wyjątkowo trwała i efektowna metoda

Główną zaletą sitodruku jest duża trwałość tworzonego druku. Najważniejsze w tej metodzie jest sito, umożliwiające stworzenie wzoru oraz przeniesienie go na materiał do zadrukowania. Średnica oczek w siatce nie jest zbyt duża, dzięki temu nanoszenie farby jest dokładne i wykonane z precyzją. Drukarnia wykorzystuje sitodruk jako jedną z najpopularniejszych metod nadruku, jest ona często stosowana na płaskich powierzchniach.

Drukarnia - sitodruk, na czym polega?

Sitodruk to technika składająca się z wielu etapów, najważniejszym z nich jest przygotowanie sit i naświetlenie wzoru. Nasz automat sitodrukowy może wykonać maksymalny druk o wymiarach 50 x 70 cm. Wydruk jest wykonywany przez przetłaczanie farby na podłoże przy użyciu wcześniej przygotowanego szablonu, czyli sita. Sam proces sitodruku w Poznaniu polega na przetłaczaniu farby poprzez wcześniej przygotowaną matrycę. Druk sitodruk niezależnie od użytej farby i wzoru zawsze wygląda tak samo i jest wyjątkowo trwały. Przy ciemnych podłożach trzeba nałożyć więcej niż jedną warstwę farby, dlatego może być droższy. Sitodruk, jako metoda wydruku dale wiele możliwości, pozwala na drukowanie przejść tonalnych i bardzo małych szczegółów bez utraty czytelności.

Sitodruk - gdzie jest stosowany?

Sitodruk jest chętnie wykorzystywaną metodą w wielu branżach, z powodu niskich kosztów i dużej efektywności. Nasza drukarnia wykorzystuje sitodruk między innymi do znakowania tabliczek znamionowych wykonanych z aluminium, może być on również nanoszony na tworzywa sztuczne, papier, szkło i różnego rodzaju gadżety. Sitodruk może być zastosowany na obudowach, panelach sterowania i innych elementach pomieszczeń produkcyjnych. Realizacje wykonane na metalu przez naszą firmę są estetyczne i bardzo trwałe. Mimo że drukarnia stosuje sitodruk do tworzenia nadruków na powierzchniach płaskich, to może być on również stosowany na uformowanych przedmiotach, np. kubkach i butelkach. Cennik sitodruku wygląda niezwykle atrakcyjnie, zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy.


 

BARTES
ul. Wołczyńska 46/48
60-167 Poznań
tel. +48 (61) 65-17-917
kom. +48  692 484 880
fax. +48 (61) 651-79-15
biuro@bartes.com.pl

GWARANCJA SZYBKIEJ WYCENY !

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości