Tabliczki opisowe

Tabliczki opisowe przeznaczone są do identyfikacji maszyn, urządzeń i instalacji przemysłowych, są wykorzystywane między innymi w przemyśle ciężkim, odzieżowym, ceramicznym, ale też spożywczym. Do ich produkcji nasza firma wykorzystuje nowoczesną technologię nadruku umożliwiającą zastosowanie całej gamy kolorystycznej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Podstawowe parametry tabliczek opisowych

Dostarczane przez nas tabliczki opisowe mają różne wymiary, uzależnione od miejsca, w którym mają się znajdować takie oznaczenia. Powinny być one czytelne z określonej odległości zarówno jeśli chodzi o nadruk, jak i piktogramy. Zazwyczaj nadruk i znak graficzny są w czarnym kolorze, ale możliwe jest zastosowanie innego zabarwienia w zależności od zapotrzebowania. Dzięki zastosowaniu kontrastu kolorów nadruku i tła zwiększa się widoczność oznaczeń.

Zastosowanie tabliczek opisowych jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa pracy, wpływa także na prawidłowe funkcjonowanie urządzeń, bo ich zadaniem jest informowanie o środkach ostrożności czy parametrach przyrządów i maszyn, na których się znajdują. Produkowane przez naszą firmę tabliczki opisowe są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i niepodatne na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych. Wykonujemy je z aluminium albo stali nierdzewnej i laminatów grawerskich. Materiały dają możliwość stabilnego przytwierdzenia tabliczek opisowych do podłoża.

Technologia wykonania tabliczek opisowych

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii produkowane przez nas tabliczki opisowe są odporne na różnego rodzaju zarysowania i środki chemiczne. Oznaczenia stosowane są na urządzeniach przemysłowych, szafach czy pulpitach sterowniczych i nie tylko — wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie opisów przełączników, wskaźników, mierników i wyłączników. Wykorzystanie specjalnej techniki przez naszą firmę umożliwia wykonanie tabliczek opisowych z napisami lub znakami graficznymi w całej palecie kolorów. Zapraszamy do współpracy!

Wytrzymałe tabliczki opisowe z aluminium lub stali nierdzewnej

Podstawową cechą, jaką powinny charakteryzować się tabliczki opisowe przeznaczone przede wszystkim dla przemysłu, jest wytrzymałość. Oznaczenia tego typu niejednokrotnie są bowiem narażone na różnorodne niszczące czynniki, wśród których można wymienić między innymi wysokie bądź niskie temperatury, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne lub działanie substancji chemicznych. Dostarczane przez naszą firmę tabliczki opisowe są zatem wykonywane z materiałów o znakomitej trwałości, takich jak aluminium oraz stal nierdzewna. Gwarantują one solidność, czytelność nadruku nawet po wieloletnim użytkowaniu, a także możliwość szerokich zastosowań nie tylko w przemyśle ciężkim.

Różnorodne zastosowania tabliczek opisowych

Tabliczki opisowe, które dostarczamy, są stosowane przede wszystkim do oznaczania maszyn przemysłowych. Informują one między innymi o funkcjach pełnionych przez przełączniki czy znaczeniu rozmaitych wskaźników, dzięki czemu zapewniają możliwość prawidłowego ich użytkowania oraz konserwacji. Tabliczka opisowa może również posłużyć do innych celów, takich jak na przykład oznaczanie firmowych urządzeń numerami inwentarzowymi, natomiast na większe oznakowania można nanieść nawet krótką instrukcję korzystania z maszyny w formie listy punktowanej. Oferowane wyroby sprawdzają się też do oznaczania wejść do firmowych pomieszczeń — możliwości zastosowań są zatem niezliczone.

Tabliczki opisowe — trwałość, wszechstronność i estetyka

Jako specjaliści w branży produkcji oznaczeń jesteśmy w stanie przygotowywać tabliczki opisowe zgodne z różnorodnymi, indywidualnymi wymaganiami Klientów. Dostarczamy wyroby w odmiennych rozmiarach i kształtach, a także z rozmaitymi czcionkami, wymiarami czy kolorami tekstu. Mogą one zatem nie tylko pełnić funkcję praktyczną, informacyjną, ale również wpisywać się w zasady identyfikacji wizualnej danej marki. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów realizacji!