Tabliczki opisowe

Tabliczki opisowe przeznaczone są do identyfikacji maszyn, urządzeń i instalacji przemysłowych, są wykorzystywane między innymi w przemyśle ciężkim, odzieżowym, ceramicznym, ale też spożywczym. Do ich produkcji nasza firma wykorzystuje nowoczesną technologię nadruku umożliwiającą zastosowanie całej gamy kolorystycznej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Podstawowe parametry tabliczek opisowych

Dostarczane przez nas tabliczki opisowe mają różne wymiary, uzależnione od miejsca, w którym mają się znajdować takie oznaczenia. Powinny być one czytelne z określonej odległości zarówno jeśli chodzi o nadruk, jak i piktogramy. Zazwyczaj nadruk i znak graficzny są w czarnym kolorze, ale możliwe jest zastosowanie innego zabarwienia w zależności od zapotrzebowania. Dzięki zastosowaniu kontrastu kolorów nadruku i tła zwiększa się widoczność oznaczeń.

Zastosowanie tabliczek opisowych jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa pracy, wpływa także na prawidłowe funkcjonowanie urządzeń, bo ich zadaniem jest informowanie o środkach ostrożności czy parametrach przyrządów i maszyn, na których się znajdują. Produkowane przez naszą firmę tabliczki opisowe są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i niepodatne na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych. Wykonujemy je z aluminium albo stali nierdzewnej i laminatów grawerskich. Materiały dają możliwość stabilnego przytwierdzenia tabliczek opisowych do podłoża.

Technologia wykonania tabliczek opisowych

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii produkowane przez nas tabliczki opisowe są odporne na różnego rodzaju zarysowania i środki chemiczne. Oznaczenia stosowane są na urządzeniach przemysłowych, szafach czy pulpitach sterowniczych i nie tylko — wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie opisów przełączników, wskaźników, mierników i wyłączników. Wykorzystanie specjalnej techniki przez naszą firmę umożliwia wykonanie tabliczek opisowych z napisami lub znakami graficznymi w całej palecie kolorów. Zapraszamy do współpracy!