Tabliczki znamionowe na zamówienie

Tabliczki znamionowe są niezbędnym elementem identyfikacyjnym każdej maszyny i samochodu. Zawiera ona podstawowe informacje techniczne, a takie oznaczenie jest wymagane przepisami. Tabliczka powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, odpornego na działanie wysokiej temperatury i innych czynników zewnętrznych. Nasza firma wykonuje tabliczki znamionowe na zamówienie ze stali nierdzewnej, aluminium oraz laminatów grawerskich.

Jakie informacje zawierają tabliczki znamionowe?

Tabliczki znamionowe na zamówienie oferowane przez naszą firmę charakteryzują się wysoką jakością oraz dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Zastosowanie nowoczesnej szwajcarskiej technologii nadruku umożliwia naniesienie informacji na powierzchnię w pełnej gamie kolorystycznej. Wszystkie tabliczki znamionowe zawierają:

  • nazwę producenta,
  • dane o marce pojazdu bądź innej maszyny,
  • numer homologacji,
  • niezbędne są także informacje o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu i dozwolonym obciążeniu,
  • warunki pracy, np. napięcie zasilające.

Ilość konkretnych informacji o maszynie lub pojeździe nie jest ściśle określona, niektórzy producenci umieszczają także bardzo drobiazgowe informacje, takie jak dokładne dane o rodzaju lakieru albo mocy silnika.

Tabliczki znamionowe na zamówienie — sposób montażu

Tabliczki znamionowe wykonane przez naszą firmę na zamówienie mogą mieć dowolną treść i kolor, a także każdy możliwy kształt, z ostrymi lub zaokrąglonymi rogami. Warto wiedzieć, że tabliczkę znamionową w naszym kraju powinien mieć każdy pojazd lub maszyna wyposażone w tablicę rejestracyjną i oznaczenia identyfikacyjne. Jest ona wykonana z aluminium, nierdzewnej stali albo laminatu, musi być trwale przymocowana do maszyny — najczęściej przy pomocy nitów aluminiowych i stalowych wkrętów. Zazwyczaj nie jest ona widoczna na pierwszy rzut oka, a w samochodach jest montowana na stałych częściach karoserii. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy!